Home

Interval výměny svíček lpg

Interval výměny zapalovacích svíček souvisí s konstrukcí jiskřiště zapalovací svíčky a použitými materiály. Obecně platí, že víceelektrodové svíčky a svíčky s elektrodami z ušlechtilých kovů (platina, ytrium apod.) mají vyšší interval výměny než svíčky jednoelektrodové Interval výměny: viz. tabulka níže. Používání plynného paliva značně spoří finanční prostředky uživatelů a je šetrnější k životnímu prostředí. Konstrukce svíček eliminuje specifické problémy způsobené odlišnými vlastnostmi paliva LPG a CNG od původního osazení při provozu na benzin Jak často? Jezdíte dokud to funguje. Tzn, že motor táhne a volnoběh drží a spotřeba OK. Nebo měníte pravidelně podle předpisu výrobce automobilu (svíček)? Respektive mně zajímá jestli se může něco stát když tam ty svíčky nechám dokud budou fungovat. A v okamžiku kdy začně motor blbnout, tak je vyměnín

Dobrý den, zajímá mě váš názor na nutnost dřívější výměny svíček při provozu na LPG v případě, že se dosud neprojevují žádné nežádoucí účinky. Na svíčkách mám najeto 60 000 km, z toho na plyn 40 000 km. Dále by mě zajímalo, zda je žádoucí použít speciální svíčky pro LPG, nebo raději svíčky. Záleží, jak obyčejné svíčky tam máš a taky určitě podle výrobce auta, který určí interval jejich výměny. Jsou tak tři základní skupiny, a to nikl, platina a iridium. Nikl se mění obvykle po 30 - 60tkm, platina plácnu po 80 - 100tkm a iridiový třeba po 100 - 150tkm, ale to jen střílím od boku Já bych se do výměny nepouštěl ale když sem jednou jel do práce tak jsem auto nastartoval a ono to dobu jelo na 3 válce no strasnej zvuk s vsechno se klepe. czzapik: když je auto provozované na LPG tak svíčkám se obecně dává 30 000km, ovšem někteří výrobci mají svíčky které třeba vydrží 50 000km Měnil jsem svíčky na svém autě po 40500 km, 6 letech (krátké trasy) a přikládám pár fotografií, přípravku na vytažení zapalovacích cívek, vyměněných svíček a nového setu. Pomocí přípravku to byla otázka 15 minut. Protože nemám momentový klíč, tak jsem použil návod od svíček Bosch a po dotažení ru.. Předepsaný interval výměny svíček je dán hlavně materiálem elektrody. V závislosti na tom, zda jde o svíčku standardní, platinovou nebo iridiovou vzrůstá také doba, kdy je potřeba měnit zapalovací svíčky za nové. Pokud je stav vozidla v pořádku, je interval výměny mezi 15 000 a 90 000 kilometry. Výměna svíček ale.

Výměna zapalovacích svíček - Motoi

Interval výměny: viz. tabulka níže. Patentovaná technologie nánosu pomocných elektrod na špičku izolátoru zajišťuje jedinečné vlastnosti zapalovacích svíček, zejména vyrovnání jednotlivých středních indikovaných tlaků a posunutí jejich průměru k horní hranici, což v konečném důsledku přináší nárůst výkonu. Hlavní argument byla výdrž těch svíček kolem 60000, s cenou ale přes 3000 kč dohromady. Když jsem mu řekl, že tam mám origo, tak ty nejdřív vydrží kolem 30000, potom už jen 10000 a budu rád a poŕád snižoval ten interval, aby to vypadalo, že laserový jsou nejlepší cestou interval výměny svíček Autor Zpráva; jardatoman54: sdílet: Napsal: sobota 15. březen 2014, 13:39 . čumil: Příspěvky: 5. Karma: 0. Galaxy r.v.2005,benzín 85 kw,2 L,LPG,vůz jsem koupil v r.2012 a nechal namontovat plyn,potom preventivně vyměnil svíčky Motorcraft AGPS platinum 12P1 3B,za Motorcraft platinum (?) 1A,koupené ve. Pro motory Zetec 1.6 je předepsaná mezera mezi elektrodami 1,3 mm a interval výměny je 60 000 km a utahovací moment svíček je 15 Nm. Závit svíčky v hlavě válců prostříkneme tekutým mazadlem (WD40) které vyčistí závit a našroubujeme nové svíčky Svíčky NGK. NGK je přední výrobce zapalovacích svíček, krytů zapalovacích svíček, žhavicích svíček a Lambda sond. Díky použitým technologiím, japonskému systému řízení výrobních a kvalitativních procesů a v konečném důsledku kvalitou produktů, nemá firma NGK ve světě přímou konkurenci

Interval výměny svíček a oleje Od: gorro ® 29.03.11 21:21 odpovědí: 6 změna: 30.03.11 19:12 Zdravim,prosím,po kolika najetých km se mají měnit zapalov.svíčky u osobn. auta a po kolika km se má měnit motor.olej 10w40 a jestli je jiný interval výměny při provozu na lpg.Díky Zapalovací svíčka v autě je obrazně řečeno - jako motorový či převodový olej: také má interval výměny, jehož překročení se může vymstít. Přitom motorista pouhým okem nepozná, kdy se životnost oleje či svíčky láme a kdy už začínají vozu škodit. Proto je nutné také u zapalovacích svíček s jistotou vědět, kdy mají svou službu za sebou, proto řidič. Použitím správných svíček při provozu na LPG také předejdete často zbytečným a nepříjemným návštěvám servisu či dílny která Vám vozidlo přestavěla. Drtivá většina zákazníků totiž nemá ponětí o nutnosti použití speciálních svíček při provozu na LPG ani o tom jak veledůležitý je bezvadný stav celé.

Bris

Re: Typ motoru, svíčky, interval výměny Příspěvek od Mišan » 13 kvě 2013, 06:16 Jsem lehce zmaten, píšeš o LPG a přitom jezdíš s BIPOWER, takže CNG Zdravím chlapy, dodržujete interval výměny rozvodů tj. 160 000/120mes.nebo je děláte dřív? Nahoru. raolsa. Offline. Sponzor fóra Příspěvky: 11357 Registrován: 11 roků Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG Bydliště: Semily. Re: Interval výměny rozvodů. Zapalovací svíčky pro motory poháněné plynem (LPG/CNG) Published 7 srpna, 2018 | By Luboš Švamberg. Pokračování článku najdete v časopisu AutoEXPERT 7+8/2018 Použitím kvalitnějších svíček při provozu motoru na LPG výrazně chráníte vysokonapěťové části zapalovací soustavy např.: zapalovací cívky, zapalovací kabely, zapalovací moduly. Použitím kvalitnějších svíček předejdete často zbytečnému a nepříjemnému cukání zejména v nizkých otáčkách motoru při.

Jak často měníte svíčky? - AutoRevue

1. Zapalovací svíčky pro Opel Meriva x03 Benzin/plyn (LPG) / 1.4 litrů / 2004 - 2010 rok liter_text 1.4 16V Twinport LPG (E75) (66 KW / 90 HP) Z 14 XEP 07.2004 - 05.201
  2. Dobrý den, pokud měníme zapalovací svíčky u vozidel přestavěných na LPG neprovádíme žádné úpravy odtrhu. Vlivem vyšší teploty hoření LPG dochází po přestavbě k většímu opotřebení svíček a interval jejich výměny je o něco kratší
  3. petaoldova, 30.12.2013 18:11 Záleží na způsobu provozu auta, to souhlasím, spousta moderních automobilů je schopna podle jízdního stylu (krátké trasy, vyšší zátěž) přibližně odhadnout jaké budou cca vlastnosti oleje a tento přibližný údaj na diagnostice zobrazit- výměny oleje po 30 000km považuji za zhovadilost, sama jsem nikdy nepřekročila výměnu oleje po 15.

Těžko k dohledání, ale propátral jsem něco v el. katalozích firem NGK a Champion a tam mi to vyjelo svíčky jednak dle motoru a jednak dle rozkódování značení svíček a u zapalovacích svíček pro motor 1.0 Mpi 55 kW mají shodnou vzdálenost elektrod 1,0 mm. Editováno: 15. Července, autor: Dušan Musím tedy říct, že subjektivně mám z jízdy od včerejší kompletní výměny svíček velmi dobré pocity. Auto se chová jinak i za studena, dříve dost pocukávalo, bylo takové jakoby přebuzené, než se ohřál motor. Dneska jsem jí nahodil, točky někde malinko nad tisíc, žádná divočina, jemný chod. Jízda bez cukatur Model 2001 UP má servisní interval delší, což je 80.000Km, neboť je tam použitý olej Mopar ATF+4 type 9602, který přišel na trh v roce 2000 .Jde o novou generací oleje, která plně nehradila do té doby používaný ATF+3 ( již zastavená výroba ),což pro zákazníky znamená delší servisní interval samotné výměny oleje

Výměna svíček Diskuzní fórum LPG/CNG AUTOGAS-CENTRUM

1. Výměna a životnost svíček - Technický koutek - Fórum
  2. Výměna svíček - 1
  3. Výměna svíček 1.4 16V - Motor 1.4 16V / 1.6 16V - ŠKODA ..
  4. Zapalovací svíčky ⚡ - kompletní průvodce o výběru
  5. Svíčky LPG Ostatní FORUM Auto HI-FI club C
  6. interval výměny svíček • Forum ford-club

Výměna zapalovacích svíček - motor 1

1. Úvod - Svíčky NG
  2. Interval výměny svíček a oleje - Poradte
  3. Zapalovací svíčka se může lajdákům pomstít - iDNES
  4. Zapalovací svíčky na LPG - LPG-BLO
  • Rybářské potřeby praha 6 řepy.
  • Křesťanské přání k narozeninám text.
  • Cyklistické dresy komplety.
  • Dětská plochá noha.